تاریخچه

تاریخچه گروه صنعتی ابری
در دنیائی با سرعت بالای فناوری و رقابت، همواره مدیران و رهبرانی وجود دارند که با افکار خود به موارد بزرگی دست یافته اند. آنها در مقابله با رقبای خود، با بهره گیری از تشخیص، شناخت، پیش بینی و قدرت مدیریت ذاتی خود، نتایج موثر و شگفت انگیزی خلق کرده اند، و به واسطه تلاش های خود و با ایجاد سازمان های بزرگ و یکپارچه، نه تنها امرار معاش مردم را تامین کرده اند، بلکه باعث شکوفائی کشور خود نیز شده اند. 
چه بسا چنین آماج و اهدافی باعث تاسیس و تشکیل گروه صنعتی ABRI توسط آقای ابوالقاسم ابری (موسس) در سال 1985 (1364) شده است. مجموعه ای که پس از گذشت 30 سال کار همچنان به عنوان یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین مجموعه های کشور قلمداد می شود. 
گروه صنعتی ابری، به عنوان یکی از شرکت های مطرح و مهم ایرانی در طراحی و تولید انواع شیشه بالابرهای برقی و دستی خودرو و همچنین به عنوان تامین کننده اصلی خطوط خودروسازی(OEM) و همچنین بازار قطعات یدکی (AM)در ایران فعالیت می نماید.
مدیران ارشد گروه صنعتی ابری، پس از سالها تلاش و تجربه در صنعت خودرو سازی کشور و دستیابی به نتایج بسیار موثر و بر انگیزنده، هم اکنون موفق شده اند که در سال 2012 (1391) شرکت قفل ناکو) ( Nacolock را با هدف طراحی و تولید انواع قفل و یراق آلات ساختمانی با دامنه ای وسیع از محصولات و توانائی ها به عنوان یکی از شرکتهای وابسته به گروه ابری را تاسیس نمایند، 
این گروه صنعتی همواره روی رضایت مشتری و مشتری مداری تاکید کرده است و تلاش نموده است تا از تمامی تسهیلات موجود بهره مند شود. محصولات این گروه صنعتی به کشور های مختلفی در سرتاسر جهان صادر می شود. 
شرکت قصد دارد با تمرکز روی تولید جهانی و موقعیت اقتصادی، بخش بزرگ تری از بازار جهان را تسخیر کند.